Дії

Порядок роботи викладача в електронному деканаті

Матеріал з ВНТУ Вікі

Призначення електронного журналу

  1. Електронний журнал викладача призначений для ведення поточної успішності студентів, автоматичного розрахунку результатів успішності, формування прінт-версій модульних відомостей, а також для створення всіх видів сесійних відомостей.
  2. У кожного викладача свій журнал вже готовий та знаходиться у персональному кабінеті.
  3. Власне електронний журнал складається з окремих сторінок. На кожній сторінці ведеться поточна успішність певної групи за певною дисципліною.

Як створити модульну відомість

Для того, щоб створити нову сторінку журналу, потрібно увійти до персонального кабінету викладача

2018-10-09 101148.jpg,

обрати вкладку "Електронний журнал викладача", де натиснути кнопку "Додати"

2021-06-14 114045.jpg

Створити нову сторінку журналу із списком групи можна за декілька секунд. Достатньо вибрати із списку необхідний предмет, групу та семестр. При створені необхідно уважно! вносити предмет, групу, семестр (ці внесення не редагуються). Для створення модульної відомості журналу слід обрати форму контролю "Модулі".

Успішніть може вестись або за 5-бальною шкалою або за ECTS. У налаштуваннях модульної структури аркушу вибираєте, наприклад, 5-бальну шкалу. А далі виставлені у журналі оцінки будуть автоматично перераховуватися у модульні бали і ECTS.

2018-10-09 113233.jpg

Сторінка журналу складається з двох частин-модулів. Кількість частин у модулях і їх структуру визначає сам викладач. Кожному з них можна призначити необхідну максимальну кількість балів. Кожен модуль можна розбити на будь-яку кількість частин (не більше 10). Після заповнення аркушу відомості натискаєте кнопку "Зареєструвати відомість".

2018-10-09 113532.jpg

Аркуші журналу розміщуються у таблиці, що має такі колонки:

  • Аркуш – порядковий номер відомості у журналі
  • Номер – номер модульної відомості в базі електронного деканату
  • Дисципліна (ведення оцінок або балів) –аркуш журналу для ведення оцінок або балів
  • Вид – форма контролю електронної відомості
  • Група, Семестр – незмінні параметри модульної відомісті.
  • Комент. - коментар до назви групи вибіркової дисципліни.
  • Структура 2018-10-09 144258.jpg – редагування модульної структури відомості.
  • Клонування 2018-10-10 101148.jpg – створення копії даної відомості (структури) для іншої групи або дисципліни. У випадку, якщо є декілька груп, що проходять однаковий курс, то достатньо створити модульну структуру лише для однієї групи, а потім поклонувати її для інших груп.

ВАЖЛИВО! Після створення копії, відомість стає недоступною для видалення.

  • Пров. – проведення модульної відомості деканатом. Після проведення відомості в пустій клітинці з"являється відмітка 2021-06-14 120721.jpg.
  • Експ. – дата останнього експорту успішності до деканату.
  • Навчальний рік – дата актуальності варкушу журналу.
  • Перегляд студ. – дозвіл/заборона студентам групи переглядати цей аркуш журналу. При створенні аркуш є доступним для студентів групи. Для заборони переглядання студентами повторно натисніть на піктограму 2018-10-09 150432.jpg, змінивши її на 2018-10-09 150525.jpg. У випадку, якщо викладач дозволяє студентам переглядати аркуш журналу, то після цього студенти групи зі своїх персональних кабінетів зможуть переглядати (і тільки!) відповідну сторінку журналу. Перегляд студ".
  • Боржн. – кількість боржників за всіма видами контролю, яка відображається після проведення екзаменаційної відомості
  • ЕЖАГ 2018-10-10 100552.jpg – електронний журнал академічної групи.
  • Акт. 2021-06-14 121249.jpg - активність студентів групи
  • Нот. 2018-10-10 100821.jpg – журнал для нотаток, який доступний лише викладачеві і заповнюється по бажанню.
  • Вид. – видалення аркушу журналу. Якщо перед перед видаленням, викладач надіслав дані до Електронного Деканату, то вони там збережуться незалежно від існування відповідного аркушу у журналі викладача. Видаляйте непотрібні аркуші, коли це необхідно.

Додатково є ще дві кнопки: "Додати" та "На головну".

2021-06-14 114822.jpg

Див. також Електронні модульні відомості

Вибіркові дисципліни

Створення модульної відомості для вибіркової дисципліни відрізняється від звичайної відомості успішності додатковими опціями.

Спочатку обираємо групу вибіркової дисципліни. Для цього прокручуємо список груп до стрічки "Групи вибіркових дисциплін" і обираємо потрібну групу.

2021-06-16 143025.jpg

Зверніть увагу, що семестр та період навчання для групи вибіркової дисципліни розраховані як поточні і в разі спроби їх змінити, виникне системне повідомлення.

2021-06-16 150229.jpg

Для кожної такої групи призначені свої вибіркові дисципліни, які обираємо з випадаючого списку у відповідному полі.

2021-06-16 143226.jpg

Далі за звичним сценарієм обираємо форму контролю, шкалу оцінок, прописуємо бали за частини-модулі, вставляємо опис частин та реєструємо відомість вибіркової дисципліни.

2021-06-16 151725.jpg

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ

  • Користуватись чекбоксом "Всі дисципліни" в журналі успішності вкрай ризиковано: немає гарантій, що буде вибрана саме та дисципліна і саме по ній до моменту експорту оцінок деканат внесе необхідні дані. А от у ННР ним користуватись можна вільно.
  • Для вибіркових дисциплін треба вибирати Групу вибіркової дисципліни, а не звичайну групу і додавати до неї дисципліну. Група вибіркової дисципліни - це віртуальна, а не звичайна група, яка передбачає можливість знаходження у ній студентів з будь-яких груп будь-яких факультетів. Для зручності у випадаючому списку груп шифри груп вибіркових дисциплін спрощуються і доповнюються назвою дисципліни, а також переліком реальних груп, студенти яких входять до складу. Ну й також показується форма контролю. Якщо вибирається така група, то необхідна дисципліна пропонується автоматично.
  • Якщо у списку груп вибіркових дисциплін відсутня необхідна група, то до внесення її деканатом аркуш журналу створювати не можна.

Продовження журналу з попереднього семестру

Якщо дисципліна вже велась для цієї групи у попередньому семестрі, то буде запропоновано врахувати попередні оцінки:

El journ prev sem1.png

У разі погодження, у журналі успішності з'явиться колонка ТС (той семестр). Після натискання кнопки "Розрахувати" у ній з'являться підсумкові бали попереднього семестру. El journ prev sem2.png

Редагування структури модульної відомості

У цьому розділі викладач обирає систему оцінювання (кредитно-модульна система або 5-ти бальна). Структуру модулів можна редагувати за кнопкою "Редагувати структуру модулів" 2018-10-09 144258.jpg в таблиці аркушу журналу. Заповнювати структуру модулів можна за власними критеріями, але у відповідності до кредитів та балів. Шкалою є бали за кредитно-модульною системою із автоматичним перерахунком в ECTS. Викладач також може вести оцінювання за 5-бальною шкалою. У налаштуваннях модульної структури аркушу потрібно вибрати 5-бальну шкалу. А далі просто ставити у журналі оцінки. При натисканні кнопки "Розрахунок" вони перерахуються у модульні бали і ECTS.

На сторінці є два модулі. Кожному з них можна призначити необхідну максимальну кількість балів. Кожен модуль можна розбити на будь-яку кількість частин (не більше 10). Якщо потрібно збільшити їх кількість, слід натиснути на позначку "розгорнути" навпроти опису частин модулю

2018-10-10 104427.jpg

і стануть доступними ще +10 частин. По кожній частині модулю слід вказати кількість балів. Порожні поля у відомості відображатися не будуть.

Колонка "Обов." означає, що при формуванні екзаменаційної відомості, бали за відмічені частини модулю є обов"язковими для доступу до іспиту.

2018-10-10 110531.jpg

Також є можливість ставити бали за відвідування. Якщо викладач використовує цю можливість, потрібно врахувати, що бали за відвідування треба ставити поступово. Спочатку - перший модуль. Для другого модуля бали ставляться (лише!) на початку 2 модулю. Для цього у стрічці "Відв." вписуємо кількість годин модулю та кількість балів за відвідування. Після завершення редагування структури відомості, натискаємо кнопку "Внести зміни".

2018-10-10 112218.jpg

Так виглядає створена сторінка електронного журналу викладача, яку потрібно вести.

2018-10-10 1234.jpg

Колонки таблиці

На екрані відображаються редаговані і нередаговані колонки. Редаговані колонки позначаються a1, a2 ..., (частини 1 модулю) b1, b2... (частини 2 модулю), П (кількість пропущених годин). Нередаговані колонки позначаються В (кількість балів за відвідування), Ч1 (підсумок за 1 модуль) Ч2 (підсумок за 2 модуль) , 5 (підсумки за 1 або 2 модулі за 5-бальною системою), Сум. (Сумарні бали за весь курс) , рейтинг Рейт. і ДОП (допуск).

Кількість колонок-частин модулів

Вона залежить від того, скільки частин модулю викладач прописав у його картці. Над таблицею розташована інформація про структуру модулів, кількість балів і назву їх частин.

Заповнення

Для цього слід клацнути мишкою в необхідній комірці таблиці на значок "олівця", який стає видимим при наведенні, і занести необхідну цифру. Після цього або перейти до наступної комірки або натиснути Enter. Після цього внесена величина буде автоматично збережена. Цифри з дробовою частиною (якщо така є) вносяться з десятковою крапкою, а не комою! Наприклад, 9.43.

2018-10-10 125452.jpg

Отже, оцінки за частини модулю виставляються відповідно в комірках колонок a1, a2 , a3..., та b1, b2... за обраною системою оцінювання. В комірці колонки "П" викладач виставляє кількість пропущених годин напротязі частин модулю, якщо вони прописані для обчислення загальної оцінки по модулю. Більше ніяких балів вручну вносити не потрібно! Далі обчислення підсумкових балів і контроль правильності заповнення відбувається після натискання кнопки "Розрахувати". При обчисленнях програма підраховує сумарні бали по всіх модулях, ECTS, рейтинг і контролює, щоб бали не перевищували максимально припустимі значення, які були вказані у структурі модулів, а також щоб сума балів за весь курс не перевищувала 70 балів.

2018-10-10 155505.jpg

Після виконання розрахунку, в таблиці з"являються оцінки в нередагованих колонках "В", "Ч1","Ч2" , "5", відповідно, виставлено бали за відвідування, пораховано відповідно бали та оцінка по 5-шкалі за частини модулю. Також результатом автоматичного розрахунку є обчислення сумарного балу по двом модулям та виставлено рейтинг.

2018-10-10 161610.jpg

Впорядкування

У відомості існує можливість сортування величин в колонках таблиці. Якщо клацнути по назві колонки, то вся таблиця пересортується за зростанням величини цієї колонки. Наприклад, коли треба впорядкувати за рейтингом. Повторне клацання по цій назві призведе до зворотнього впорядкування.

2018-10-11 135416.jpg

Таким чином можна зробити сортування по будь-якій колонці таблиці.

В списку є зайві студенти

Якщо треба вести успішність не всіх студентів зі списку, то непотрібних можна видалити, якщо клацнути на червоному хрестику біля прiзвища (видалити).

2018-10-11 140744.jpg

При видаленні студентів із списку будьте уважні. Адже внесені раніше бали пропадуть.

2018-10-11 141129.jpg

Залишити обраних студентів

Для того, щоб сформувати із групи студентів підгрупу, обираємо над таблицею піктограму 2018-10-11 142240.jpg. Навпроти студентів, яких потрібно додати до підгрупи, слід поставити відмітки та натиснути кнопку "Залишити тільки відмічених".

2018-10-11 142741.jpg

В таблиці залишиться лише перелік обраних студентів.

2018-10-11 143616.jpg

Додати студентів

Якщо потрібно додати студентів до списку, то достатньо клацнути на піктограму 2018-10-11 140423.jpg. Додадуться ті студенти, які є у цій групі, але відсутні в списку відомості.

2018-10-11 135927.jpg

Друк

Набридло заповнювати модульні відомості? Тоді друкуйте їх! Існує дві кнопки друкування. Перша кнопка "Роздрукувати відомість успішності" сформує вам заповнену за всіма правилами відомість, яку залишиться тільки підписати і надати до деканату.

2018-10-11 151048.jpg

Друга кнопка "Роздрукувати до свого журналу" роздрукує модульну відомість для журналу викладача.

2018-10-11 151111.jpg

Див. також Друкування відомостей у електронному журналі викладача

Журнал активності студентів

Це аналіз активності студентів групи електронної відомості в системі JetIQ за певний семестр. Дана функція реалізує об'єктивний та індивідуально-орієнтований підхід в оцінюванні, опираючись на статистичні дані активності студентів.

Screenshot2.jpg

Журнал активності доступний для ознайомлення з ефективністю роботи студентів та є допоміжним інструментом у формуванні справедливого оцінювання.

Screenshot4.jpg

Примітки

На сторінці електронної відомості розміщений особистий "записник" викладача під піктограмою Screensho.png. Це простий графічний редактор, який містить згенеровану таблицю зі списком студентів та порожніх комірок для внесення додаткових записів до кожного студента. Дані записи не входять у відомість і є особистими примітками викладача.

Screenshot3.jpg

Це зручний інструмент приміток, який дозволяє викладачеві в будь-який час залишати особисті записи в розділі відомості успішності.

Screenhot 1.png

Експорт даних до деканату

Кожну модульну відомість після заповнення слід експортувати до деканату. Для заочників можна реєструвати порожній аркуш, для стаціонару реєструвати послідовно дві модульних відомості. Жовтий колір на піктограмі експорту означає, що модульна відомість ще не була зареєстрована в деканаті.

2018-10-12 122.jpg

Перед експортом відомості слід ще раз перевірити правильність внесених даних – бали, основні атрибути шапки відомості.

2018-10-12 125356.jpg

Відомості мають свої унікальні номери. Якщо методист деканату введе у своїй програмі цей номер, то ЛИШЕ ПІДСУМКОВІ бали за модулі будуть імпортовані до Електронного Деканату, а також кількість пропущених студентами годин. Імпортовані бали також потрапляють до електронних залікових книжок студентів.

2018-10-12 131118.jpg Ярлик екзаменаційної відомості з"являється після експорту модульної відомості.

Також з"являється дата останнього експорту.

2018-10-12 130343.jpg

В ситуації відпрацювання студентами різних видів робіт, викладач може додавати бали в свій журнал і вони автоматично попадають в модульну та екзаменаційну відомість. Не забувайте натискати кнопку «Розрахувати». Якщо були зміни після формування екзаменаційної відомості – необхідно натискати в шапці екзаменаційної відомості команди – Відновити бали, відновити список. Для заочників – безпосередньо на заліку або іспиті можна додати бали поточної роботи.

Див. також Екзаменаціно-залікові листи у Електронному Деканаті

Створення сесійних відомостей

Переваги при веденні електронних відомостей:

  • Сума балів поточного контролю автоматично переноситься у заліково екзаменаційну

відомість.

  • Спрощена система підрахунку балів за системою ICTS
  • Не потрібно розраховувати успішність, якість, кількість оцінок та рейтинг, система це робить автоматично

Порядок створення сесійних відомостей такий:

Для того, щоб розпочати роботу над створенням екзаменаційної відомості, слід натиснути на піктограму

2018-10-16 104432.jpg

А далі :

  1. Заповнити шапку відомості. При заповненні всіх полів – натиснути кнопку «Готово» - з'явиться кнопка «Далі»

2018-10-16 105353.jpg

Кожній сесійній відомості присвоюється унікальний номер.

Якщо в модульній відомості бали були виставлені не всім студентам, тоді після натискання кнопки "Готово" будуть виникати повідомлення про помилки

2018-10-16 105628.jpg

Якщо змінювалися список групи, бали, слід натиснути кнопки "Відновити список", "Відновити бали".

2018-10-16 111719.jpg

  1. Заповнити відомість:

Для заочників – є можливість доставити бали в екзаменаційній відомості безпосередньо на іспиті або на заліку. Виставити бали. Загальне обмеження – 100 балів. Комірки частин модуля і суми можуть бути порожними тільки у заочників

Якщо викладач вів електронний журнал поточної роботи, в такому випадку комірки частин і суми будуть заповнені автоматично (автоматом переносяться з модульної відомості).

Для оцінювання використовуються бали або 5-бальна шкала. Автоматично обраховується загальна кількість балів за ECTS.

2018-10-16 113330.jpg

Слід відмітити галочками недопущених і тих, хто не з"явився на іспит.

В такому випадку бали за ECTS автоматично виставляються без можливості редагування.

2018-10-16 114128.jpg

Над екзаменаційним калькулятором знаходиться ряд піктограм для виконання основних дій над сесійною відомістю. А саме:

2018-10-16 115834.jpg

2018-10-16 114801.jpg - В процесі можна редагувати шапку.

2018-10-16 115532.jpg – Чернетка відомості може бути роздрукована перед іспитом для використання на іспиті.

2018-10-16 120426.jpg

2018-10-16 120648.jpg – Друк пустої відомості для внесення балів вручну.

2018-10-16 121944.jpg - Перегляд результату перед друком (натиснувши кнопку «Принтер»)

2018-10-16 121914.jpg

ВАЖЛИВО! Якщо є помилки, слід повернутись та скорегувати шапку і оцінки та роздрукувати відомість.

Особливості друку

  • Працювати в системі необхідно через браузери Mozilla Firefox, Google Chrome
  • Якщо відомість займає більше однієї сторінки, необхідно відкоригувати масштаб сторінки. Зробити порожніми колонтитули. Google Chrome – Настройки - Показать дополнительные настройки- Вид страницы – Масштаб.
  • Mozilla Firefox – у верхньому правому куті– Меню – Печать – Параметры – Масштаб. Поля и колонтитулы – Пусто.
  1. 2018-10-16 122515.jpg – Надсилати у деканат потрібно перевірену та заповнену відомість. В разі існування недопустимих помилок, експорт здійснити неможливо.

Створення електронної відомості для магістрів та аспірантів

Порядок створення електронної відомості для магістрів та аспірантів має певну відмінність, яка полягає у тому, що відомість створюється по дисципліні одночасно для однієї або декількох груп, які приєднанні до даної дисципліни.

Отже, спочатку обираємо факультет, в даному випадку - Інститут магістратури, аспірантури та докторантури. 2019-11-05 095324.jpg

Зверніть увагу, що відразу після вибору факультету, поле "Факультет" змінюється на "Семестр", де, відповідно, слід вказати семестр навчання.

2019-11-05 095427.jpg

2019-11-05 100052.jpg

Обираємо дисципліну, по якій формуємо електронну відомість успішності.

2019-11-05 095723.jpg

Далі з'являється перелік всіх групи, які приєднанні до даної дисципліни. Ці групи будуть включені до електронної відомості.

2019-11-05 095847.jpg

Подальші дії формування відомості магістрів та аспірантів аналогічні звичайній відомості. Якщо потрібна модульна відомість, обираємо форму контролю "Модулі" і т.д., визначаємо шкалу оцінювання, виставляємо максимум балів за модулі, прописуємо частини модулів, які будуть оцінюватися, та реєструємо заповнену відомість.

2019-11-05 095924.jpg

2019-11-05 100228.jpg

Створена електронна відомість по обраній дисципліні з'являється в журналі викладача та доступна для редагування та видалення.

2019-11-05 100323.jpg

Одержання електронного цифрового підпису

Спільне користування електронним журналом

Для спільного користування сторінками електронного журналу успішності різними викладачами існує можливість надання доступу іншим викладачам до журналу дисципліни. Задача актуальна для Лекторів, які мають Асистентів.

Асистент має можливість вносити поточні та модульні оцінки здобувачів, редагувати структуру модулів, клонувати аркуш журналу для інших груп та дисциплін.

Тільки Лектор має право надавати доступ визначеному Асистенту, працювати з екзаменаційними відомостями, видаляти аркуш журналу.

Для додавання доступу Асистенту необхідно обрати режим редагування структури дисципліни

2023-11-13 123947.jpg


і внизу зліва вибрати зі списку прізвище викладача та зберегти зміни. Не забувайте натискати кнопку "Розрахувати" після внесення оцінок.

Nshot 1.jpg

Зміна лектора у журналі викладача: У налаштуваннях аркушів журналу викладача додана можливість встановлення або зміни лектора для випадків, коли цей аркуш веде одночасно декілька викладачів. Завдяки радіокнопці можна перемикати лектора серед вказаних викладачів спільного списку. Лектор вказується в електронних відомостях дисципліни. Лектор одержує всі права щодо експорту цього аркушу у деканат і створення екзаменаційних/залікових відомостей.

У списку аркуші зі спільним користуванням одержують відповідну позначку. При наведенні на неї курсора мишки випливає список користувачів цього аркушу.

2023-11-13 124030.jpg

Асистент має можливість додавати/видаляти інших Асистентів до спільного аркушу журналу окрім Лектора.

2023-11-13 124458.jpg

Асистент отримує доступ до роботи над аркушу журналу окрім формування заліково-екзаменаційних відомостей.

2023-11-13 125121.jpg

У всіх учасників спільного користування аркушами до таблиць, що знаходяться над списком аркушів (зі списками індивідуальні графіків, недопущених або направлених на перездачу деканатом студентів), автоматично додаються студенти з цих груп.

2023-11-13 130500.jpg

Перенесення результатів тестування в електронний журнал викладача

Див. також Інструкція з використання електронного журналу викладача в Електронному Деканаті