Управління списками студентів і груп
Матеріал з ВНТУ Вікі
Призначення
Блок Студенти
Студенти
Для управління списками студентів відкриваємо підрозділ "Студенти".
На студентській подані персональні дані студентів, а також можна користуватися панеллю фільтрів для швидкого пошуку студентів по заданим параметрам.
Для створення списку студентів групи переходимо за посиланням "Додати студентів". Використовувати такий метод наповнення групи потрібно лише у випадку, якщо це група школярів, які проходять навчання на курсах підготовки для вступу в університет. В іншому разі не слід користуватися даною функцією.
Заповнюємо вручну порожній список студентів обраної групи, вказавши ПІБ студентів та їх логіни у відповідні поля. Паролі у списку генеруються автоматично.
Створити обліковий запис студента можна за допомогою кнопки "Додати запис"
Вписуємо дані студента та зберігаємо новий запис.
Пошук студента здійснюється по одному або декільком параметрам списку. Для цього потрібно лише вписати дані в пусті поля або скористатися випадаючими списками панелі фільтрів.
Персональні дані студента можна змінити в активних полях, тобто, таких, в яких можна вписувати дані вручну або де працюють фільтри випадаючих списків. Таким чином, в основному редагуються ПІБ студента, група навчання, пароль, зокрема, логін та номер з\к краще не змінювати. Спеціальність та наукового керівника слід обирати для студентів відділу аспірантури.
В кожному полі після редагування даних потрібно зберігати зміни кнопкою Enter.
Якщо студент не змінив тимчасовий пароль, який був автоматично згенерований під час створення його облікового запису, в такому випадку, пароль буде відображатися у вигляді випадкової послідовності чотирьох цифр. В іншому випадку, пароль буде прихований під знаком "-".
Щоб змінити пароль вручну, натисніть на ньому.
Введіть новий пароль та збережіть зміни.
Відраховані студенти, а також ті, що завершили навчання, не видаляються з системи, а переводяться в список архівних. Відрахованих студентів можна поновити в навчанні, перевівши їх до активної групи.
Групи
Редагування груп можливе через підрозділ "Групи"
Основними параметрами групи, що редагуються, є назва групи, спеціальність та факультет, до яких належить група.
Для швидкого пошуку групи по основним параметрам існує панель фільтрів. Для цього потрібно лише вписати назву в пусте поле групи або скористатися випадаючими списками панелі фільтрів.
Щоб отримати список кількох груп, що відносяться до певного факультету чи спеціальності, пошук достатньо здійснювати по одному з параметрів.
Для зміни назви групи, слід клацнути по її назві в колонці "Групи", та зберегти внесені зміни кнопкою Enter. Для зміни факультету та спеціальності користуйтеся випадаючими списками у відповідних колонках навпроти обраної групи.
Створити нову групу можна за допомогою кнопки "Додати запис".
Для групи можна створити анкету або поштову скриньку на @vntu.edu.ua. Для цього клацаємо на знак "-" в колонці "анк./пошта" навпроти обраної групи та обираємо один з варіантів списку.
Група, що завершила навчання, не видаляється, а переноситься до архіву. Для цього достатньо поставити відмітку навпроти групи в колонці "Архів".
Щоб переглянути всі групи архіву, слід відмітити "Архів" у верхній панелі списку.
Спеціальності
Аналогічно знайти спеціальності можна через відповідний підрозділ.
Список представлений повним переліком спеціальностей, їх кодами та скороченнями. Доступна також панель фільтрів для швидкого пошуку спеціальностей по заданим параметрам.
Для здійснення пошуку вписуємо параметри спеціальності у пусті поля фільтрів.
Для здійснення вибірки спеціальностей за певною ознакою, пошук виконуємо по одному чи двом параметрам.
Редагування спеціальності здійснюється клацанням мишею по параметру, який потрібно змінити, внесенням коректив та їх збереження кнопкою Enter.
Створити нову спеціальність можна через кнопку "Додати запис". Після збереження нова спеціальність з"являється в загальному переліку всіх спеціальностей.
Первинні паролі для 1-го курсу
Всі студенти 1 курсу отримують первинні (тимчасові) паролі, які потрібно надрукувати. Список первинних паролів знаходяться за посиланням.
Обираємо групу студентів, для яких потрібно отримати паролі. Для цього в пустому полі вписуємо повну назву групи або ж при написанні перших літер з"являється перелік груп, з яких вибираємо потрібну, клацаючи по її назві в переліку.
Відкритий список первинних (тимчасових) паролів можна пустити на друк безпосередньо в браузері комбінацією клавіш Ctrl+P.
Старости
Призначити старосту групи можна у відповідному підрозділі "Старости".
Обираємо групу для призначення старости аналогічно через написання повної назви групи або ж часткового написання та вибору потрібної групи з випадаючого переліку груп.
Навпроти потрібного студента ставимо позначку в колонці "Староста" та призначаємо кнопкою "Зареєструвати".
Зняти повноваження старости зі студента можна цією ж кнопкою, попередньо знявши відмічену позначку.
Акаунти для WEB-програмування
Створити навчальні ftp-акаунти на студентському WEB-сервері можна у підрозділі "Акаунти для WEB-програмування"
Обираємо групу для створення студентських ftp-акаунтів. Для інструкцій на сторінці подано додаткову інформацію.
Реєструємо ftp-акаунти відмічених студентів.
На сторінці "Список зареєстрованих" можна видаляти зареєстровані ftp-акаунти на студенському WEB-сервері.
При видаленні облікового запису на ftp файли та підкаталоги користувача також знищуються.
Блок Сервіси
Перевести всіх студентів з однієї групи до іншої
Перевести студентів з однієї групи до іншої можна у відповідному підрозділі
Як правило, переводити потрібно відрахованих студентів або тих, що завершили навчання. Це відбувається з метою архівації випускників, оскільки студенти не видаляються з системи, а потрапляють до архіву.
Підтвердити запит системних повідомлень на переведення студентів до іншої групи кнопкою ОК.
Студенти переведені з однієї групи до іншої.
Видалення порожньої групи
Порожню групу можна видалити через відповідний підрозділ.
Обираємо з переліку порожню групу та видаляємо її.
Підтверджуємо запит системних повідомлень на видалення групи кнопкою ОК.
Отримуємо підтвердження про видалення порожньої групи.
*Рєстрація групою
Здійснити групову реєстрацію студентів можна в підсистемі "Реєстрація групою"
Реєстрація групою передбачає самостійне внесення в систему даних користувачів для зарахування їх до обраної групи. Паролі у списку генеруються автоматично
Використовувати такий метод наповнення групи потрібно лише у випадку, якщо це група школярів, які проходять навчання на курсах підготовки для вступу в університет. В іншому разі користуватися даною функцією не рекомендується.
Оновити списки студентів з LoD
Оновлення списків студентів з LoD відбувається автоматично один раз на добу в нічний час. У разі, якщо потрібно терміново отримати оновлений список, можна здійснити синхронізацію вручну, скориставшись підрозділом "Оновити списки студентів з LoD".