Дії

Ведення електронного журналу

Матеріал з ВНТУ Вікі

З чого почати?

Якщо ви читаєте цей текст, то це означає, що ви вже створили сторінку свого електронного журналу викладча.

Поля таблиці

У таблиці відтворюються редаговані і нередаговані поля. Редаговані поля:

  • a1, a2 ... - елементи 1-го модулю, b1, b2... - елементи 2-го модулю
  • НР - бали за наукову роботу
  • Д - додаткові бали
  • Пр - кількість пропущених годин

Нередаговані поля мають такі значення:

  • Зв - кількість балів за відвідування
  • M1 - підсумок за 1 модуль
  • M2 - підсумок за 2 модуль
  • 5 - підсумки за 1 або 2 модулі за 5-бальною системою
  • Сум. - Сумарні бали за весь курс
  • ECTS - оцінка за шкалою ECTS
  • Рейт. - рейтинг студента у групі
  • н/д - індикатор викладачеві, що виконані не всі модульні частини. Значення цього поля ніяк не відтворюються в екзаменаційних або залікових відомостях.

Кількість колонок-елементів модулів

Вона залежить від того, скільки частин модуля ви прописали у його картці. Над таблицею розташована інформація про структуру модулів, кількість балів і назву їх частин.

Заповнення

Клацніть мишкою на необхідній комірці таблиці і занестіть необхідну цифру. Після цього або перейдіть до наступної комірки або натисність Enter. Після цього внесена величина буде автоматично збережена. Цифри з дробовою частиною (якщо така є) вносяться з десятковою крапкою, а не комою! Наприклад, 9.43.

Впорядкування

Якщо клацнути по назві колонки, то вся таблиця пересортується за зростанням величини цієї колонки. Наприклад, коли треба впорядкувати за рейтингом. Повторне клацання на цій назві призведе до зворотнього впорядкуванння.

В списку є зайві студенти

Якщо треба вести успішність не всіх студентів із списку, то непотрібних можна видалити, якщо клацнути на червоному хрестику біля призвища (видалити). При видаленні студентів із списку будьте уважні. Адже внесені раніше бали пропадуть.

Додати студентів

Якщо потрібно додати нових студенті до списку, то достатньот клацнути на кнопці "+" над журналом. До списку додадуться ті студенти, які є у цій групі, але відсутні у журналі.

Обчислення і формальний контроль

Обчислення підсумкових балів і контроль правильності заповнення відбувається після натискання кнопок "Обчислення" чи "Обчислення 5". При обчисленнях програма підраховує сумарні бали по всіх модулях, ECTS, рейтинг і контролює, щоби бали не перевищували максимально припустимі значеня, які були вказані у структурі модулів, а також щоби сума балів за весь курс не перевищувала 70 балів.

Два, три семестри ...

Якщо дисципліна ведеться 2 або більше семестрів, то їх бальна шкала вноситься відповідно до плану викладача, наприклад, 1 сем. (15, 19 балів), 2 сем (17, 17 балів). При створенні аркушів наступного семестру система аналізує наявність цієї дисципліни для цієї групи у попередньому семестрі. Якщо це існує, то викладачу буде пропонуватись продовжити навчання або розпочати спочатку. У першому випадку в аркуші електронного журналу з'явиться колонка ТС (підсумкові бали того семестру). Для випадків, коли студент одержав не достатню кількість балів у першому семестрі, а виконав навчальний план у наступному семестрі, то бали треба проставити і в попередньому і наступному семестрах відповідно, натискаючи після цього кнопку "Розрахувати".

Шкала оцінювання

Шкалою є бали за кредитно-модульною системою із автоматичним перерахунком в ECTS.

Хочу вести за 5-бальною шкалою

Ставте у журналі оцінки, а при натисканні кнопки "Обчислення 5" вони перерахуються у модульні бали і ECTS. Увага! В колонках НР і Д бали завжди ставляться тільки за кредитно-модульною системою.

Друкування

Набридло заповнювати модульні відомості? Тоді друкуйте їх! Кнопка "Друкувати" сформує вам заповнену за всіма правилами відомість, яку залишиться тільки підписати і надати до деканату.

Активізація

Створений аркуш журналу, незважаючи на його повну функціональність, є не активним. Тобто підсумкові результати його модулів з колонок Ч1 і Ч2 не є доступними у електронному деканаті.

Такий режим супроводжується показом значка T j module.png

Для активізація аркушу надає працівникам деканату одержувати інформацію про результати навчання студентів. Будь-які зміни стану колонок Ч1 і Ч2 будуть автоматично віддзеркалюватись в аналітичних інструментах електронного деканату. Для активізації аркушу небхідно клацнути на цьому значку і у відомості, що відкриється, підтвердити активізацію аркушу. Відбудеться поверення до аркушу журналу і значок перетвориться на зелений з номером 1 T j e1.png.

Таким чином, такий аркуш стає активним і доступним для подальшої семестрової роботи із ним.

Коли треба активізувати аркуші свого журналу?

Це треба робити одразу на початку семестру.

Ніяких обмежень щодо роботи не буде. Модульну структуру і поточні бали можна поступово додавати протягом семестру.

Чи можна видалити створений і активізований аркуш?

Так це можна зробити у будь-який час до моменту імпорту деканатом екзаменаційної відомості. Після цього можливість видалення заморожується на технологічний карантин терміном у один рік. Після карантину можливість видалення буде розблокована і у списку для такого аркушу знову з'явиться значок видалення.

Як переходити до екзаменаційної відомості?

Для цього потрібно клацнути на зеленому значку і перейти до подальших дій щодо її створення і заповнення.

Що означає новий значок після прийняття екзамену?

Після прийняття деканатом екзаменаційної відомості і, якщо у ній були боржники, то в журналі з'явиться зачок для створення другої відомості: T j e1 2.png

Див. також Створення нового аркушу електронного журналу викладача

Експорт даних до деканату

Кожен аркуш журналу має кнопку для переглядання і друкування модульних відомостей. Відомості мають свої унікальні номери. Якщо методист деканату введе у своїй програмі цей номер, то ЛИШЕ ПІСУМКОВІ бали за модулі будуть імпортовані до Електронного Деканату, а також кількість пропущених студентами годин. Імпортовані бали також потрапляють до електронних залікових книжок студентів. Див. також Порядок роботи викладача в електронному деканаті